Sołectwa ze wsparciem. Dwa polickie, jedno z gminy Dobra

fot. UM WZP

W tym roku 180 zachodniopomorskich sołectw dostanie wsparcie w konkursie marszałka województwa „Granty sołeckie 2022”. Wśród nich są trzy z powiatu polickiego: Dębostrów i Drogoradz z gminy Police oraz Dołuje z gminy Dobra. W tej edycji każdy laureat dostaje po 15 tysięcy złotych.

– „Granty sołeckie” co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. wśród gmin i sołectw. Łącznie w poprzednich pięciu edycjach wpłynęło ponad 2,5 tys. zgłoszeń. Wspartych zostało 775 inicjatyw na łączną kwotę ok. 7,3 mln zł. W tym roku zwiększyliśmy pulę środków i wysokość dofinansowania na te małe, ale jakże ważne dla lokalnych społeczności inwestycje.

Dębostrów dostanie dotację na budowę siłowni zewnętrznej. Drogoradz – na projekt o zagadkowym tytule „PYLON 3-STANOWISKOWY KOD 26030, KOD 26559, KOD 26259, KOD 26409” – jest to element siłowni zewnętrznej, w skład którego wchodzą twister, urządzenie do ćwiczeń mięśni brzucha i orbitrek. Natomiast Dołuje uzyskały dofinansowanie na projekt „Bezpieczne Dołuje”.

W tegorocznej edycji pula środków na dofinansowanie wyniosła 2,7 mln zł. Zgłoszono 354 projekty.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.