Śpiewanie i gra miejska. 11 Listopada w Policach

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości policzanie tradycyjnie będą mogli obchodzić słuchając pieśni patriotycznych. Ale w innym miejscu niż zazwyczaj: z powodu remontu Miejskiego Ośrodka Kultury świętowanie zostało przeniesione do sali balowej hotelu Dobosz.

Na pierwszy, rodzinny śpiewnik, organizatorzy zapraszają już o godz. 13:00 do sali balowej hotelu Dobosz. Podczas uroczystości prowadzonej przez Piotra Szkockiego i Dariusza Skrobanię, którym towarzyszyć będzie Dziecięca Grupa Wokalna, wszyscy będą mogli włączyć się do wspólnego śpiewania, a nieco bardziej odważni zaprezentować swoje umiejętności wokalne na scenie.

O 17:00 sala balowa w hotelu Dobosz przywita natomiast wszystkich gości biorących udział w śpiewniku patriotycznym „Ułani, ułani”, który już tradycyjnie poprowadzi śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska.

Na oba śpiewniki obowiązują bezpłatne wejściówki, które można otrzymać w recepcji MOK, w budynku przy ulicy Traugutta 4.

11 listopada policzanie będą też mogli uczestniczyć we mszy świętej w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, która rozpocznie się o godz. 12:00 w kościele p.w. św. Kazimierza w Policach, oraz pobiec w III Biegu Niepodległości, którego otwarcie wraz z oficjalnym odśpiewaniem hymnu narodowego zaplanowano na 10:50 na polanie za Szkołą Podstawową nr 8.

Kontynuacją tegorocznych obchodów święta niepodległości będzie rodzinna gra miejska „Śladami Jana z Polic”, upamiętniająca polickiego historyka Jana Maturę. Wszyscy pasjonaci odkrywania ciekawostek historycznych będą w niej mogli sprawdzić swoją wiedzę. Na uczestników czekać będą podchwytliwe pytania i zagadki przygotowane przez polickich historyków, a całości dopełnią piękne fotografie prezentujące najbardziej rozpoznawalne obiekty historyczne miasta.

Gra odbędzie się w niedzielę, 12 listopada. Uwaga! Obowiązują zapisy! Drużyny można zgłaszać drogą mailową lub telefoniczną: Tomasz Łój, t.loj@mokpolice.pl, tel.691-994-944. Więcej informacji na stronie MOK.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.