Spotkali się w Dębostrowie. Dla zabawy, integracji i wsparcia Ingi z Przęsocina

Piknik Rodzinny odbył się w sobotę (10 lipca) w Dębostrowie. Były atrakcje dla najmłodszych i dla dorosłych. A przy tym jeszcze okazja do wsparcia małej Ingi z Przęsocina. To impreza szczególnie ważna także dlatego, że była okazją do spotkania się mieszkańców sołectwa oraz ich sąsiadów po długiej, wymuszonej pandemią, przerwie.

Młodsi uczestnicy zabawy mogli korzystać m.in. z dmuchanych zjeżdżalni i zamków, malowania twarzy, animacji… Nieco starsi frajdę mieli np. z fotolustra, przy którym można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w dowolnej charakteryzacji. Ważnymi gośćmi byli strażacy.

Nie zabrakło przysmaków: słodkich, słonych… Był grill, były ciasta, była wata cukrowa, był popcorn… Ale przede wszystkim była okazja do spotkania się, zintegrowania, wsparcia małej Ingi z Przęsocina, która choruje na SMA i potrzebuje bardzo drogiej terapii genowej (więcej o Indze na stronie siepomaga.pl/inga-sma). To wszystko w świetlicy w Dębostrowie i na przylegającym do niej terenie rekreacyjnym.

Na tę imprezę mieszkańcy Dębostrowa musieli długo czekać. W poprzednim roku, z powodu pandemii, takich spotkań nie można było urządzać.

– Podobną imprezę zorganizowaliśmy w 2019 roku – mówi Eliza Tomczak, sołtys Dębostrowa. – Wtedy to był Festyn Rodzinny. W ubiegłym roku nie mogliśmy tego zrobić. Za to teraz zaprosiliśmy nie tylko mieszkańców Dębostrowa, ale też gminy Police. Myślę, że obecnie takie spotkania są szczególnie ważne. Można porozmawiać, oderwać się od codziennych problemów, pobyć z innymi, aktywnie odpocząć…

Sponsorem sobotniego pikniku w Dębostrowie była Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police”. Pomogły też firmy: Mikrobil (zapewnił dmuchańce), FOTO Imprezka – Fotolustro Szczecin oraz Wonder Kids – eventy dla dzieci. Zaangażowało się też wiele osób prywatnych.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.