Spowodował kolizję i uciekł. Kiedy policjanci go odnaleźli, pokazał fałszywe prawo jazdy

fot. archiwum

Kierowca volkswagena spowodował kolizję na polickim osiedlu i odjechał. Policjanci szybko go jednak odnaleźli. Wtedy… pokazał im podrobione prawo jazdy..

– Funkcjonariusze z polickiej komendy dostali zgłoszenie o kolizji drogowej na jednym z osiedli w Policach – relacjonuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Kierujący samochodem marki Volkswagen zaczepił lusterkiem o zaparkowanego citroena i odjechał. Sprawca miał jednak pecha. W citroenie siedział kierujący, który zapamiętał numery rejestracyjne volkswagena i poinformował policję.

Policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy. Był to 48-latek, który miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Kiedy funkcjonariusze do niego dotarli, okazał im swoje prawo jazdy i przyznał, że otarł lusterkiem o zaparkowanego na osiedlu citroena.

– Prawo jazdy sprawdzone zostało w policyjnych systemach, jednak taki dokument w ogóle tam nie figurował – informuje Katarzyna Leśnicka. – Podejrzenia policjantów wzbudził też wygląd dokumentu, ze względu na nieprawidłową czcionkę, a także brak wymaganych hologramów.

Sprawca kolizji upierał się jednak, że zdał egzamin, a prawo jazdy otrzymał legalnie.

Policjanci zatrzymali podrobiony dokument. Za spowodowanie kolizji 48-latek został ukarany mandatem, a za posługiwanie się fałszywym dokumentem i kierowanie samochodem pomimo odebrania mu prawa jazdy odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.