Dwa i pół tysiąca zaszczepionych w majówkę. Jeszcze dwa dni dla chętnych

Dwa i pół tysiąca osób zaszczepili przeciwko COVID-19 medycy ze 109 Szpitala Wojskowego z Przychodnią podczas majówkowej akcji w Szczecinie. Jeśli ktoś nie zdążył, ma jeszcze szansę 4 i 5 maja.

Szczepienie jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson trwało od soboty, 1 maja, do poniedziałku, 3 maja. Mobilny punkt szczepień został zlokalizowany na parkingu przychodni przy Jasnych Błoniach. Pierwszego dnia zaszczepiono 700 osób, drugiego – 860, a trzeciego – ok. 1000 osób. Medycy pracowali codziennie od godz. 9 do godz. 19.

– Pierwszego dnia zainteresowanie zaszczepieniem się było tak duże, że zamiast jednego zespołu, który szczepił w kontenerze na parkingu, uruchomiliśmy jeszcze kolejne dwa zespoły w gabinetach przychodni – informuje Marcin Górka, rzecznik 109 Szpitala Wojskowego z Przychodnią. – W ten sposób czas oczekiwania z kilku godzin skrócił się do 20 minut. Przychodzili rodzice z dziećmi, ktoś „przy okazji”, wychodząc z psem na spacer, rowerzyści, którzy zauważyli że kolejka jest bardzo mała. Przyjeżdżali mieszkańcy z innych miast, nawet tak odległych jak Wrocław, a także Polacy mieszkający w Berlinie.

Szczepienie preparatem Johnson&Johnson w punkcie przy Jasnych Błoniach ma potrwać jeszcze dwa dni: we wtorek i w środę (4 i 5 maja). I tak jak w trakcie majówki, zaszczepić się będzie mógł każdy, kto posiada e-skierowanie. Nie jest potrzebna rejestracja, wystarczy dowód osobisty.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.