Sprawcy pobicia przechodnia w Policach staną przed sądem

Dwaj policzanie staną przed sądem za napad, którego dokonali w czerwcu 2019 roku. Jeden z nich to recydywista i dlatego może spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

Prokuratura Rejonowa Szczecin – Zachód w Szczecinie skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Oprócz rozboju dotyczy on też wybicia 9 szyb w budynku przy ul. Przyjaźni 29–30 w Policach.

Sprawcy używając przemocy poprzez zadawanie uderzeń po całym ciele, doprowadzili pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności i spowodowali u niego powstanie licznych obrażeń ciała, m.in. złamania kości nosowych, urazu klatki piersiowej i nogi, stłuczenia głowy – czytamy w komunikacie prokuratury. – W czasie zdarzenia sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy, pieniądze, obuwie, dowód osobisty i kartę bankomatową. Obaj sprawcy wcześniej byli karani, przy czym jeden z nich zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy wielokrotnej.

Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, zaś w przypadku skazania recydywisty kara pozbawienia wolności wymierzana jest powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia i może być większa niż górna granica ustawowego zagrożenia, jednakże nie może ona przekroczyć w tym przypadku 15 lat.

fot. succo / Pixabay

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.