Sprawdź, które urzędy pracują

urząd miejski w Policach

Dla niektórych osób długi weekend majowy rozpoczął się już wczoraj i potrwa do następnej niedzieli. Wielu ten czas zapewne przeznaczy wyłącznie na wypoczynek. Ale zapewne są policzanie, którzy te wolne dni zechcą także przeznaczyć na załatwienie bieżących lub zaległych spraw urzędowych. Będzie to możliwe. 

Polickie urzędy nie zgłaszają przerwy w pracy w żaden z roboczych dni najbliższego tygodnia. Zamknięte więc będą tylko 1 i 3 maja. Dotyczy to nie tylko urzędu miejskiego i starostwa, ale także Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

W poniedziałek (30 kwietnia) także można załatwić sprawy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim (np. złożyć wniosek o paszport lub odebrać ten dokument). Za to nie planujmy wizyty w tym urzędzie w najbliższy piątek (4 maja). Tego dnia ZUW będzie nieczynny. Odpracuje to w sobotę – 19 maja.

Jeśli ktoś ma jakąś sprawę do Narodowego Funduszu Zdrowia (potrzebuje np. Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – EKUZ, akceptacji wniosku o środki pomocnicze czy dopełnienia formalności związanych ze skierowaniem do sanatorium), to może to zrobić w każdy dzień powszedni najbliższego tygodnia. Zachodniopomorski Oddział NFZ w Szczecinie w poniedziałek i w piątek pracuje w godz. 8-16, a w środę w godz. 8-18.

Lekarze przyjmują normalnie – w dni powszednie do południa pomocy można szukać w swoich przychodniach, a wieczorem, w nocy i w dni świąteczne – na dyżurze. W Policach dyżur pełniony jest w tutejszym szpitalu. Ale ponieważ nie ma rejonizacji, można również korzystać z dyżurów pełnionych w punktach nocnej i świątecznej pomocy na terenie Szczecina.

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.