Stało się – szkoły i przedszkola strajkują

oflagowana SP8

W Policach nauczyciele we wszystkich szkołach i przedszkolach przystąpili do strajku.  W przedszkolach pracy dzisiaj nie podjęło ponad 90 procent kadry pedagogicznej. W szkołach nieco mniej. Ale i tak w gminnych placówkach pracujących jest za mało, żeby zapewnić zajęcia edukacyjne i opiekę. Tymczasem już w środę egzamin gimnazjalny.

Jeszcze dzisiaj mamy spotkanie z dyrektorami szkół, na którym zdecydujemy, co z egzaminemmówi Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UM w Policach.Liczę, że strajk się szybko zakończy. Ale musimy się przygotować na to, że potrwa do egzaminu. Chcemy, żeby uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych mogli do niego przystąpić w terminie, czyli w najbliższą środę. Jest pomysł, żeby go zorganizować w jednej szkole dla wszystkich uczniów z naszych gimnazjów, pracowaliby przy nim nauczyciele (z wszystkich placówek), którzy do strajku nie przystąpili. Byłoby to w Szkole Podstawowej nr 8. Ale decyzje zapadną dzisiaj na spotkaniu z dyrektorami. Do tego egzaminu ma u nas przystąpić 280 uczniów.

Lekcji dzisiaj nie ma także w polickich szkołach powiatowych (normalna praca odbywa się tylko w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży). Ale uczniowie, którym rodzice nie mogli zapewnić opieki, mają zajęcia w świetlicach.

W Zespole Szkół w Policach w internacie jest 20 wychowanków, a kilkoro dzieci ze szkoły podstawowej ma opiekę w świetlicyinformuje Mateusz Frąckowiak, rzecznik starostwa.W SOSW w Policach opiekę nad obecnymi tam uczniami sprawują wychowawcy z internatu, a w SOSW w Tanowie jest dziś tylko jeden uczeń, i nim zajmuje się nauczyciel, który nie przystąpił do strajku.

Gimnazjaliści z powiatowych placówek oświatowych także będą mogli przystąpić do egzaminu w najbliższą środę. Bez względu na to, jak długo potrwa strajk. Samorząd i dyrektorzy zadbali już o skład komisji, niezbędnej do jego przeprowadzenia. W razie potrzeby wejdą do niej pracownicy starostwa (posiadający odpowiednie uprawnienia). Ten egzamin dotyczy dwóch powiatowych placówek – Zespołu Szkół w Policach i SOSW w Policach.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.