Szlachetna Paczka dociera też do powiatu polickiego

Już w ten weekend w niektórych domach zrobiło się świątecznie. To za sprawą rozpalonych serc wielu osób. Szlachetne Paczki dotarły do najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych, także tych z powiatu polickiego.

Za rok być może ci obdarowani będą pomagać innym. Wolontariusze tej wyjątkowej akcji znają takie przykłady.

Szlachetne Paczki dotarły już w sobotę (7 grudnia) lub dotrą jeszcze w niedzielę (8 grudnia) do potrzebujących. Najpierw darczyńcy dostarczyli je do magazynów. Do adresatów dowożą je wolontariusze. Byli świadkami wielu wzruszających reakcji.

To było ogromne i piękne przeżycie – opowiada wolontariuszka Iza. – Uczestniczyłam w przekazaniu paczek przygotowanych dla młodej rodziny przez przedszkole. W tym przedszkolu zaangażowało się bardzo dużo osób: rodzice, dziadkowie, pracownicy, pani dyrektor… Przygotowali aż 40 dużych paczek dla jednej rodziny: z żywnością, środkami czystości i innymi potrzebnymi jej rzeczami. Ale do tego ci darczyńcy zadeklarowali, że ufundują młodym rodzicom kursy zawodowe (wyrażali chęć podniesienie swoich kwalifikacji – red.), przedstawili im też dwie oferty pracy… Pan już pracuje. Być może niedługo dla dziecka uda się zorganizować miejsce w żłobku… Można powiedzieć, że ta rodzina dostała nie tylko rybę, ale też wędkę.

Niewykluczone, że kiedyś właśnie ona będzie organizować pomoc dla innych.

Znam osobę, która kiedyś dostała właśnie taką pomoc i dzisiaj uczestniczy w Szlachetnej Paczce jako darczyńca – przyznaje wolontariuszka Natalia. – Tak się nierzadko zdarza.

Rodziny i osoby, do których docierają Szlachetne Paczki, zostały starannie wybrane przez koordynatorów i wolontariuszy tej akcji. To naprawdę potrzebujący.

Mają bardzo różne potrzeby, na listach są m.in.: żywność, środki czystości, kołdry, poduszki, konkretne sprzęty gospodarstwa domowego, meble, opał… – wymienia Aneta Rejczyk-Matysiak, koordynator Szlachetnej Paczki. – Każda rodzina czy osoba to inna historia, inna sytuacja. Darczyńcy to najczęściej zespoły osób, np.: drużyna, klasa, grupa pracowników…

Szlachetne Paczki w ten weekend trafiły lub jeszcze trafią do 7 rodzin z Mierzyna, 5 z Kołbaskowa i 6 z miasta i gminy Police.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.