Szpital w Policach też skorzysta. Pieniądze dla szczecińskich klinik

Szpital w Policach ma mieć nowoczesną pracownię endoskopową i gastrologiczną. Na adaptację pomieszczeń i zakup sprzętu placówka (SPSK nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie) planuje przeznaczyć około 10 milionów złotych. To połowa dotacji, którą przyznało jej Ministerstwo Zdrowia – z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wręczenie symbolicznego czeku odbyło się w miniony czwartek w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Szczecinie. Przekazał go wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie czek opiewał na 20 milionów złotych. Jak mówił dyrektor placówki, Konrad Jarosz, połowa z tej kwoty spożytkowana zostanie na zakup rezonansu magnetycznego i adaptację pomieszczeń, aby można było w sposób bezpieczny znieczulać pacjentów, głównie pediatrycznych, ale też dorosłych. To w głównej lokalizacji, przy ul. Unii Lubelskiej.

– Druga połowa środków będzie przeznaczona na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu polickiego: na adaptację pomieszczeń pod pracownie endoskopowe, gastrologiczne oraz zakupy sprzętu – powiedział Konrad Jarosz.

Dzięki temu mieszkańcy Polic i okolic nie będą musieli jeździć na tego rodzaju badania diagnostyczne do Szczecina.

Na tym spotkaniu symboliczny czek dostał też drugi ze szczecińskich szpitali klinicznych – ten na Pomorzanach, czyli SPSK nr 2. Ten czek opiewał na 12,08 mln złotych. Dyrektor Marcin Sygut mówił, że te środki zostaną wykorzystane na rozbudowę budynku, w którym w czasie pandemii funkcjonował szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. To pozwoli na powiększenie Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i rozszerzenie bazy łóżkowej Kliniki Nefrologii i Chorób Wewnętrznych.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.