Szpitale dostaną 150 łóżek od WOŚP. Wśród obdarowanych dwa szczecińskie

Do 19 szpitali w całej Polsce trafi 150 łóżek do intensywnej opieki medycznej, które zakupiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach walki z koronawirusem.

Wśród obdarowanych placówek są dwie szczecińskie. 9 łóżek trafi do szpitala przy ul. Arkońskiej, 5 do szpitala przy ul. Mącznej.

– Działamy szybko, odpowiadając na konkretne potrzeby konkretnych szpitali – mówi Jerzy Owsiak, prezes WOŚP. – Sprzęt, który zamówiliśmy w pierwszej kolejności: łóżka na stanowiska intensywnej terapii noworodków, wchodzi w etap dystrybucji. Intensywnie pracujemy nad rozdysponowaniem kardiomonitorów oraz czekamy na transport środków ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego. Cały czas planujemy także kolejne zakupy.

Zaangażowanie WOŚP w walkę z koronawirusem ma już wartość blisko 25 mln złotych. Pierwsze zakupy zostały sfinansowane z wykorzystaniem środków zebranych jako 1% podatku w roku 2019, oraz ze zbiórki 28 Finału WOŚP. Fundacja uruchomiła także Fundusz Interwencyjny, który do tej pory wsparły takie firmy jak Coca-Cola, Grupa Alumetal, CD PROJEKT S.A, Ten Square Games, Lech, Play, Lidl, Schiller, Medicart, Amazon oraz Piekarnia Oskroba.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.