W sumie 69 zakażeń koronawirusem w Zachodniopomorskiem. Jedno potwierdzone po śmierci

Na terenie województwa zachodniopomorskiego są dwa kolejne potwierdzone przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To kobieta w średnim wieku z powiatu gryfickiego, która przebywa w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfickiego, u którego wymaz pobrano po śmierci.

– Wynik badania potwierdził obecność koronawirusa, jednak bezpośrednią przyczyną zgonu były choroby współistniejące – tłumaczy Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. – W związku z potwierdzonym wynikiem testu na COVID-19 mężczyznę wliczamy do statystyki uwzględniającej przypadki potwierdzone.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie zachodniopomorskim według stanu na 31 marca, godz. 20:00, wynosi 69. Jedna osoba zmarła.

2 Thoughts to “W sumie 69 zakażeń koronawirusem w Zachodniopomorskiem. Jedno potwierdzone po śmierci”

  1. […] drodze do szpitala w Koszalinie i o tym pacjencie sanepid informował już wcześniej – 31 marca (pisaliśmy o tym). Tylko że wtedy ten przypadek śmierci nie został zakwalifikowany jako spowodowany koronawirusem […]

  2. […] do szpitala w Koszalinie i o tym pacjencie sanepid informował już wcześniej – 31 marca (również o tym pisaliśmy). Tylko że wtedy ten przypadek śmierci nie został zakwalifikowany jako spowodowany koronawirusem […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.