Szybkie bramki ustawiły mecz

mecz Chemik - Pogoń Połczyn Zdrój

W meczu XIX kolejki IV ligi piłkarze Chemika Police pokonali Pogoń Połczyn-Zdrój 3:0.

Kibice, którzy przybyli na stadion przy ul. Siedleckiej, już po 3 minutach gry mogli cieszyć się z dwóch bramek polickiej drużyny. Najpierw dogodną okazję po podaniu Andrzeja Protasenki wykorzystał Nikita Vovchenko, a minutę później zdobywca pierwszej bramki podał do niepilnowanego Szymona Kapelusza, który z bliska wpakował piłkę do bramki.

Do końca pierwszej połowy żółto-zieloni mieli jeszcze kilka okazji zdobycia gola, jednak wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie nadal dominowali policzanie. Jednak na kolejną (ostatnią w tym meczu) bramkę trzeba było czekać aż do 74 minuty. Wtedy to sytuację sam na sam wykorzystał wprowadzony po przerwie Jarosław Jóźwiak.

Teraz piłkarzy Chemika czekają dwa mecze wyjazdowe. Za tydzień zagrają z Olimpem Gościno, a za dwa tygodnie pojadą do Wolina na mecz z Vinetą.

Chemik: Sasiak – Szewczykowski, Andrzejewski, Wiejkuć, Odlanicki-Poczobut, Kowalczyk (70′ Moroza), Protasenko (55′ Jóźwiak), Ława, Białek, Kapelusz (71′ Klimkowicz), Vovchenko (46′ Krystek)

1:0 – 2 min. Nikita Vovchenko

2:0 – 3 min. Szymon Kapelusz

3:0 – 74 min. Jarosław Jóźwiak