Tak działają policcy pozarządowcy

piknik organizacji pozarządowych w Policach

Policcy pozarządowcy jak zwykle nie zawiedli – licznie przybyli na dzisiejszy piknik, żeby pokazać, co robią. I zachęcić innych do działania na rzecz mieszkańców, środowiska, zwierząt… Piknik Organizacji Pozarządowych potrwa do godz. 16 na deptaku przy ul. Zamenhofa. Warto tam zajrzeć. Nie brakuje atrakcji dla najmłodszych.

Prezentują się rady osiedli, organizacje wspierające zdrowie, rehabilitację, sport, ochronę środowiska, edukację… I wiele innych.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach jest już chyba powszechnie znane. Często można spotkać jego podopiecznych i działaczy na różnych masowych imprezach, zapraszają też na własne. Wykorzystują każdą okazję, żeby przypominać, że są i działają.

Jesteśmy przecież po to, żeby nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują – podkreśla Zdzisław Gorący, przewodniczący polickiego koła PSONI. – Każdy, kto potrzebuje wsparcia w opiece nad osobą niepełnosprawną intelektualnie, może liczyć na nas. Na pewno podpowiemy, wskażemy drogę. Prowadzimy Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, niedługo wprowadzą się do naszych mieszkań chronionych pierwsi lokatorzy. A planujemy rozwijanie kolejnych form wsparcia. Chcemy, żeby mieszkańcy Polic nas znali i rozumieli nasze potrzeby.

Jak zwykle nie zabrakło też na pikniku polickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Jesteśmy tutaj przede wszystkim po to, żeby uświadamiać ludzi, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania bezdomności zwierząt, jest ich sterylizacja – tłumaczą Adrianna Mejsner, skarbnik TOZ w Policach, oraz Izabela Trey, prezes tej organizacji. – Bez takiego konsekwentnego działania schroniska cały czas będą pękały w szwach.

Ale taki piknik to także okazja do zainteresowania innych wspólnym wolontariatem.

Nie jest łatwo o wolontariuszy – przyznają wolontariuszki z TOZ. – U nas wszyscy pracują za darmo. Ciężko pracują. Trzeba zwierzęta wozić do weterynarza, odwiedzać je w miejscach, w których może się im dziać krzywda. Wszystko własnym samochodem, w swoim wolnym czasie, za darmo. Trudno to godzić z obowiązkami zawodowymi i domowymi. Ale przy dobrej organizacji czasu, naprawdę można. Niestety większość osób przychodzących do nas szybko rezygnuje. Oczywiście zapraszamy osoby dyspozycyjne, chętne do pomocy. Zależy nam zwłaszcza na tych, którzy dysponują własnym autem. Można się z nami kontaktować za pośrednictwem naszej strony na facebooku.

[WRGF id=953]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.