Tanie mieszkania dla studentów

pokój w mieszkaniu

Od poniedziałku (6 sierpnia) w Szczecinie rusza nabór wniosków do programu „Dom dla Studenta”. Młodzi ludzie z innych gmin mogą w nim wynająć mieszkanie znacznie taniej niż na wolnym rynku – o ile spełniają kilka warunków.

Przede wszystkim muszą być studentami jednej ze szczecińskich uczelni (lub maturzystami, którzy zaczynają pierwszy rok), mieszkać poza granicami Szczecina i nie mieć własnego mieszkania. Nie mogą też mieć zbyt wysokich dochodów (wysokość progu zależy od liczby osób w rodzinie).

W tegorocznej odsłonie programu „Dom dla Studenta” Szczecińskie TBS ma do rozdysponowania miejsca w pokojach jedno- lub dwuosobowych w 22 mieszkaniach położonych w lokalizacjach w ścisłym śródmieściu, w rejonie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza, Wojska Polskiego, ks. Piotra Ściegiennego, Piastów i Jagiellońskiej. Natomiast TBS PRawobrzeże – 5 miejsc w pokojach jednoosobowych w mieszkaniu położonym przy ul. Rayskiego.

Mieszkania są wyremontowane, wyposażone oraz dostosowane do potrzeb studentów. W pokojach są biurka, łóżka, szafy i komody. Umowy najmu są zawierane na jeden rok akademicki z możliwością przedłużenia na kolejny.

Czynsz w studenckim „M” to ok. 350 złotych na osobę (bez mediów).

W STBS nabór potrwa od 6 sierpnia od godz. 8:00 do 17 sierpnia do godz. 16:00. Więcej informacji na stronie spółki.

W TBSP nabór rozpoczyna się 6 sierpnia od godz. 7:30, a kończy 24 sierpnia o godz. 15:30. Więcej informacji stronie spółki.

Program „Dom dla Studenta” jest realizowany w Szczecinie od 4 lat. Do tej pory wynajęto w nim 18 mieszkań.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.