To czas na Tydzień Bibliotek. Także w Policach

W środę 8 maja zaczyna się XXI Tydzień Bibliotek. I po raz 21 weźmie w nim udział Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach. Wydarzenia przygotowane specjalnie na tę okazję będą się odbywały i w jej siedzibach w Starych Policach (Biblioteka Główna), i w filii na osiedlu (Filia Nova).

Tydzień Bibliotek w Policach rozpocznie w środę (8 maja) wieczór autorski ze szczecińskim pisarzem Przemysławem Kowalewskim, autorem kryminałów: „Kozioł”, „Sierociniec”, „Szóstka”. Początek o godz. 18. To spotkanie odbędzie się w Filii Nova.

Dzień później, czyli w czwartek 9 maja, w budynku głównym biblioteki (w Starych Policach) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Franciszka Kozaka, pt. „Powracajmy do korzeni”.

A w piątek 10 maja — stały punkt polickiego wydania Tygodnia Bibliotek, czyli akcja uwalniania książek. Wielu czytelników na to czeka. Start o godz. 10. Potrwa do wyczerpania oferty. Ta akcja będzie przy budynku głównym biblioteki, czyli w Starych Policach.

– Selekcjonujemy książki przez cały rok – przyznaje Wioletta Kołodziejczyk, dyrektor biblioteki. – Wiemy, że musimy mieć piękny księgozbiór na maj. Bo czytelnicy czekają na tę akcję uwalniania książek. Zachęcamy oczywiście także do przynoszenia własnych, już przeczytanych. Nie jest to konieczne, ale jeśli ktoś ma ochotę się podzielić, wymienić książkami z innymi, to warto to zrobić. Taka jest idea tej akcji. Ale i bez tego można przyjść i wybrać sobie to, co wyda się interesujące.

Ten tydzień bibliotek zakończy recital policzanina Zbigniewa Wojciechowicza – tworzy poezję, gra na gitarze, śpiewa. Jeśli ktoś ma ochotę na spotkanie z piosenką literacką, to właśnie 15 maja będzie miał do tego okazję. Wystarczy przyjść tego dnia o godz. 18 do Filii Nova.

Na wszystkie te spotkania wstęp jest wolny. Nie trzeba się nawet zapisywać. Wystarczy zarezerwować czas i przyjść na miejsce wydarzenia.

Ten tydzień wypełniony będzie jeszcze innymi wydarzeniami, kierowanymi m.in. do młodszych czytelników. To jednak dla zorganizowanych i już umówionych grup. Ale trzeba pamiętać, że tak naprawdę do biblioteki można przyjść w dowolnym momencie (w godzinach jej pracy) – po książkę, po rozmowę o literaturze… A dla tych najmłodszych czytelników teraz są tu wyjątkowo dogodne warunki. Od lutego tego roku do dyspozycji, w budynku głównym biblioteki, mają dwa duże, odnowione pomieszczenia. Wiele się tam dzieje na co dzień.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.