To już koniec wakacji. Wykorzystano je także na remonty placówek oświatowych

W niektórych polickich szkołach na uczniów czekają zmodernizowane sale lekcyjne i sportowe. Zmiany są też w gminnym żłobku i kilku przedszkolach.

W polickich, gminnych, szkołach podstawowych rok szkolny 2020/2021 rozpocznie 2815 uczniów. Z tego 340 to pierwszoklasiści.

W Szkole Podstawowej nr 5 w tym roku będą już wszystkie najmłodsze klasy 1-3 (ta szkoła od kilku lat, w związku z reformą, organizuje się na nowo). Na pierwszaków czekają tam nowe sale lekcyjne.

W Przedszkolu nr 8 ma być ciszej – wykonano w nim wygłuszenie.

– To piękne przedszkole, ale było bardzo głośne – mówi Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UM w Policach. – Już tak nie jest. Od września dzieci będą przebywały w lepszych warunkach, przy wygłuszonych korytarzach. To bardzo istotna zmiana w warunkach pracy.

Od dłuższego czasu gmina Police inwestuje właśnie w wygłuszanie pomieszczeń w placówkach oświatowych. W tym roku zrobiono to także w dwóch salach gimnastycznych: w SP 5 i w SP 1. Udało się też wygłuszyć niewielką część sal lekcyjnych: trzy w SP3 i trzy w SP8.

Prowadzono także adaptacje sal do edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki projektowi unijnemu zmodernizowano sale dla dzieci w oddziałach przedszkolnych w Pilchowie.

– W sumie na te zadania (remonty i modernizacje w placówkach oświatowych – red.) wydaliśmy w ciągu minionych miesięcy około miliona złotych – mówi Witold Stefański. – Myślę, że były to pieniądze wydane dobrze.

Tym razem nie będzie rozpoczęcia roku w Szkole Filialnej w Niekłończycy. Naczelnik wydziału oświaty tłumaczy, że w szkole było tylko 10 uczniów, i to tylko w dwóch klasach. Oni znaleźli miejsca w szkole macierzystej w Trzebieży lub w innych szkołach na terenie gminy.

W budynku cały czas działa oddział zamiejscowy przedszkola. Szkoła formalnie wciąż istnieje, bo procedura likwidacji jest długa – być może zostanie przeprowadzona w tym roku szkolnym. Z budynku obecnie korzysta (poza oddziałem przedszkolnym) miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Na zdjęciu: nowa sala w SP 5

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.