Trwa strajk nauczycieli. Egzamin gimnazjalny się odbędzie

strajk w SP5

W Policach strajk trwa we wszystkich placówkach edukacyjnych – w przedszkolach i szkołach. A już jutro (środa, 10 kwietnia) rozpoczyna się egzamin gimnazjalny. Gmina organizuje go dla wszystkich gimnazjalistów ze swoich szkół w jednej placówce – Szkole Podstawowej nr 8. Powiatowe placówki przeprowadzą go normalnie – w macierzystych szkołach uczniów.

W gminnych placówkach do strajku przystąpiło ponad 90 procent nauczycieli.

– W sumie pracuje około 30 spośród około 400 zatrudnionych w naszych placówkach – mówi Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UM w Policach. – I wśród tych pracujących są dyrektorzy, ich zastępcy oraz katecheci, którzy teraz są też zaangażowani w trwające rekolekcje. Niestety przedszkola nie są w stanie zapewnić dzieciom opieki.

A jutro (środa, 10 kwietnia) rozpoczyna się egzamin gimnazjalny. Przystąpić ma do niego ostatni rocznik wygaszanych szkół tego typu. W gminnych placówkach jest ich około 280.

-Wszyscy przystąpią do egzaminu w jednej szkole – w SP8 – informuje Witold Stefański. – Uczniowie z Jasienicy i Trzebieży zostaną tutaj dowiezieni. W komisjach będą pracowali nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku, ze wszystkich szkół.

W powiatowych placówkach egzamin gimnazjalny odbędzie się normalnie – w szkołach uczniów, czyli w SOSW w Policach i w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. W komisjach także będą pracowali nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku.

W przyszłym tygodniu do egzaminów mają zaś przystąpić uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Trwają przygotowania także do nich. Tych uczniów w gminie jest więcej – około 370. Prawdopodobnie nie będzie można tego zorganizować w jednej szkole. Ale naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UM podkreśla, że wśród dyrektorów jest ogromna wola przeprowadzenia tego egzaminu w terminie. I pracują nad najlepszym rozwiązaniem.

Burmistrz Polic, w związku ze strajkiem nauczycieli, poinformował w poniedziałek (8 kwietnia) rodziców, że „W związku z rozpoczęciem akcji strajkowej w polickich szkołach i przedszkolach, gminne jednostki organizacyjne – Miejski Ośrodek Kultury w Policach, Straż Miejska w Policach oraz świetlice osiedlowe i wiejskie będą prowadzić dodatkowe zajęcia dla dzieci.” Tutaj można znaleźć ich harmonogram. Ma być na bieżąco aktualizowany.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.