Uniemyśl najestetyczniejszym sołectwem w gminie Police

Rozstrzygnięto tegoroczny konkurs „Najestetyczniejsze sołectwo w gminie Police”. W 2020 r. pierwsze miejsce po raz kolejny zajął Uniemyśl, który wyprzedził Niekłończycę.

Komisja oceniająca wizytowała sołectwa trzy razy.

– Ocenialiśmy przede wszystkim estetykę poszczególnych sołectw: zagospodarowanie, ukwiecenie, zabudowę, ogrodzenia – wymienia Wiesław Gaweł, przewodniczący komisji konkursowej i radny RM w Policach.

Przewodniczący dodał, że brano także pod uwagę, jak sołectwa potrafią wykorzystać pomoc burmistrza, przydzielaną w formie nagród.

Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie zajęło sołectwo Uniemyśl, drugie – Niekłończyca, trzecie – Przęsocin, czwarte – Dębostrów, piąte – Tanowo.

Radna Ewa Ignaczak, która także brała udział w ocenianiu estetyki sołectw, przyznała, że te z pierwszego i drugiego miejsca wygrały pewnie. Ale już o kolejne rywalizacja była bardziej wyrównana. Chociaż sołectwa działają w bardzo różnych warunkach: niektóre np. bez świetlicy sołeckiej sprzyjającej integracji.

– Ogólnie gmina Police jest naprawdę ładną gminą i wszystkim sołtysom złożyłabym podziękowania za to, że dbają o estetykę – podsumowała Ewa Ignaczak.

fot. archiwum

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.