W Kołbaskowie fabryka wózków widłowych, a w Policach…? Pytają lokalni politycy PiS

Lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości w Policach, wśród nich samorządowcy, pytają burmistrza o inwestycje w gminie Police. Na środowej konferencji prasowej zapowiedzieli złożenie interpelacji w tej sprawie.

– W lipcu tego roku mieliśmy takie wydarzenie w Kołbaskowie: otworzono fabrykę wózków widłowych, zagraniczna firma zainwestowała 80 milionów euro, powstało 150 miejsc pracy, będzie 400 miejsc pracy – mówił Tomasz Tokarczyk. – Czy ktoś z państwa pamięta, żeby tego typu wydarzenie miało miejsce w Policach w ostatnich latach? Generalnie jest nam ciężko coś takiego sobie przypomnieć, żeby pan burmistrz z jakimś inwestorem otwierał jakiś zakład produkcyjny, albo chociaż podpisywał umowę na wieloletnią dzierżawę terenu inwestycyjnego. A przecież gmina Police jest znaczącym ośrodkiem przemysłowym nie tylko w powiecie, ale też w skali województwa i kraju.

Zwracał uwagę, że w Policach w zakresie tworzenia warunków dla inwestorów od wielu lat widać „totalną stagnację”.

– Ktoś powie, że to dlatego, że gmina Police jest bardzo uzależniona od Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police – mówił. – Czy to oznacza, że rządzący w gminie mogą siedzieć z założonymi rękami? Że mogą sobie odpuścić całkowicie temat pozyskiwania inwestycji zewnętrznych? Bo tak to teraz wygląda. Można to wywnioskować np. z tego, że jedną z głównych inwestycji w gminie Police jest modernizacja skateparku. Jak inaczej określić fakt, że do programu inwestycji strategicznych pan burmistrz zgłasza nie przygotowanie działek, nie uzbrojenie terenów, nie podciągnięcie kanalizacji czy oświetlenia, tylko zgłasza modernizację Miejskiego Ośrodka Kultury i budowę placu zabaw?

Do burmistrza działacze PiS skierowali trzy pytania: o działania gminy na rzecz pozyskania inwestorów (w tym zagranicznych) w ostatnich latach; czy w gminie Police w ogóle funkcjonują, czy są przygotowane jakieś tereny inwestycyjne, na których można by zlokalizować takie fabryki jak ta w Kołbaskowie; czy jest ktoś odpowiedzialny personalnie (czy jest jakaś struktura) w Urzędzie Miejskim, zajmujący się pozyskiwaniem inwestorów, wsparciem potencjalnych inwestorów i jakie są efekty tej pracy w ostatnich miesiącach.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.