W konwoju przez Police

konwój wstydu w Policach

„Konwój wstydu” przygotowany przez polityków Platformy Obywatelskiej przyjechał w piątek do Polic. Politycy PO opowiedzieli o swoich zastrzeżeniach wobec wysokich nagród przyznanych przez PiS swoim ministrom, a także wobec pomysłów Jarosława Kaczyńskiego na obniżenie diet poselskich i pensji samorządowcom.

Dzisiaj zajechał tu konwój wstydu PiS – mówili politycy PO. – Aby mieszkańcy tego miasta mogli zobaczyć jak pazerna jest obecna władza. Beata Szydło przyznała sobie i swoim ministrom ponad 2 mln złotych premii w ramach nowego programu skierowanego do ministrów PiS „nagroda plus”.

Wyrazili też zastrzeżenia do zapowiedzi oddawania pieniędzy z nagród na konto Caritasu.

Wczoraj Jarosław Kaczyński powiedział, że będzie namawiał ministrów do tego, żeby przekazali te nagrody do Caritasu – usłyszeli dziennikarze. – Te pieniądze powinny zostać zwrócone Polakom i powinny wrócić do budżetu państwa. Jeżeli ministrowie PiS chcą wspierać Caritas, niech to robią, ale z własnych pieniędzy.

Odnieśli się także do planu obniżenia pensji samorządowcom.

Jesteśmy oburzeni, że winę za to, co się stało, chce się przerzucić na samorządowców – mówili. – Mamy nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, w której burmistrzowie czy kandydaci na burmistrzów i prezydentów nie będą chcieli pełnić swoich funkcji, bo zarobki, jakie im się zaproponuje, będą tak niskie, że będą woleli pójść do pierwszego lepszego przedsiębiorstwa, gdzie nie mając wielkiej odpowiedzialności za ogromne budżety, będą zarabiali godne pieniądze.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.