Rozlicz podatek na zakupach

portfel z pieniędzmi

Dziś (sobota, 7 kwietnia) w 93 galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomagają wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie. Robią to w godzinach od 12:00 do 20:00. Uwaga – nie przyjmują deklaracji papierowych.

Z bezpłatnej pomocy urzędników może skorzystać każdy podatnik. Wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2017 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia.

Do wysłania deklaracji niezbędne jest zeszłoroczne rozliczenie PIT (czyli to za 2016 r.) lub dokładna kwota przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych. Wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem deklaracji czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Podatnicy otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

W Szczecinie urzędnicy skarbówki dyżurują w Galerii Kaskada (al. Niepodległości, centrum) i w Galerii Gryf (ul. Wiosenna, prawobrzeże).

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.