W majówkę szczepienia bez rejestracji: dla osób z e-skierowaniem, w specjalnym punkcie

Jeśli jesteś w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie: 109 Szpital Wojskowy w Szczecinie, ul. Piotra Skargi 34 (parking przed przychodnią od strony Jasnych Błoni). Szczepienia będą wykonywane w godzinach od 9.00 do 19.00. Ale uwaga – liczba szczepionek jest ograniczona.

Do naszego województwa trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson.

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja – osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

– Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę – informuje Centrum Prasowe Wojewody. – Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

W województwie zachodniopomorskim zostało wykonanych już 503 819 szczepień. W skali całego kraju to już łącznie ponad 11 mln wykonanych zastrzyków.  Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.