W niedzielę wybory samorządowe

fot. archiwum

W najbliższą niedzielę (7 kwietnia) odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy gminy Police, jak i całego powiatu polickiego, w lokalach wyborczych dostaną cztery karty do głosowania.

W gminie Police będziemy wybierać burmistrza, radę miejską oraz dziewięciu radnych powiatowych (policka rada powiatu składa się z 19 osób). Będziemy też głosowali na radnych sejmiku województwa, ale w tym przypadku gmina Police jest częścią okręgu tworzonego przez powiat policki i miasto Szczecin, w którym do przyznania jest 8 mandatów (cały zachodniopomorski sejmik to 30 osób).

O fotel burmistrza Polic ubiega się trzech kandydatów. Aby go zdobyć w niedzielę, trzeba zebrać więcej niż połowę ważnych głosów. Jeżeli nikomu się to nie uda, czeka nas druga tura. W niej wystartuje już tylko dwóch kandydatów — ci, którzy uzyskali najwyższe poparcie. Druga tura odbywa się 14 dni po pierwszej, czyli w tym przypadku byłby to 21 kwietnia.

Lokale wyborcze będą czynne w godzinach od 7:00 do 21:00.

Dokładniejsze informacje na temat sposobu głosowania (i nie tylko) można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Natomiast w gminnym Biuletynie Informacji Publicznej między innymi informacje o dowozie mieszkańców mniejszych miejscowości do lokali wyborczych.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.