W piątek ZUS pracuje dłużej

szyld ZUS w Szczecinie

W ZUS w najbliższy piątek (30 listopada) sale obsługi klientów będą czynne do godz. 18:00. Natomiast 1 grudnia oddziały ZUS zorganizują tzw. białą sobotę (w godz. 9-13).

Przypominamy, że od początku grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do przeszłości – tłumaczy Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego. – Obowiązkowe stają się zwolnienia elektroniczne, czyli e-ZLA.

W sobotę lekarze będą mogli skorzystać z konsultacji na temat wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Będą mogli także zarejestrować profil PUE ZUS, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA i przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień.

Dla medyków, którzy nie dotrą ani w piątek, ani w sobotę do oddziałów ZUS, przez cały weekend działać będzie Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 22-560-16-00 – dodaje Karol Jagielski. – Konsultanci infolinii ZUS w sobotę i niedzielę pomogą w godz. 8:00-21:00. W tych dniach obsługa będzie dotyczyć tylko kwestii związanych z e-zwolnieniami. Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w sprawach e-ZLA będzie do dyspozycji klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6:00 do 22:00.

Nie tylko lekarze mogą skorzystać z dłuższej pracy placówek i infolinii. Swój profil na PUE z dostępem do e-ZLA już w najbliższą sobotę będą mogli założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc mogą liczyć również ubezpieczeni, którzy chcą poznać nowe zasady wystawiania zwolnień lekarskich.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.