W piątek ZUS pracuje dłużej

szyld ZUS w Szczecinie

W ZUS w najbliższy piątek (30 listopada) sale obsługi klientów będą czynne do godz. 18:00. Natomiast 1 grudnia oddziały ZUS zorganizują tzw. białą sobotę (w godz. 9-13).

Przypominamy, że od początku grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do przeszłości – tłumaczy Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego. – Obowiązkowe stają się zwolnienia elektroniczne, czyli e-ZLA.

W sobotę lekarze będą mogli skorzystać z konsultacji na temat wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Będą mogli także zarejestrować profil PUE ZUS, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA i przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień.

Dla medyków, którzy nie dotrą ani w piątek, ani w sobotę do oddziałów ZUS, przez cały weekend działać będzie Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 22-560-16-00 – dodaje Karol Jagielski. – Konsultanci infolinii ZUS w sobotę i niedzielę pomogą w godz. 8:00-21:00. W tych dniach obsługa będzie dotyczyć tylko kwestii związanych z e-zwolnieniami. Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w sprawach e-ZLA będzie do dyspozycji klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6:00 do 22:00.

Nie tylko lekarze mogą skorzystać z dłuższej pracy placówek i infolinii. Swój profil na PUE z dostępem do e-ZLA już w najbliższą sobotę będą mogli założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc mogą liczyć również ubezpieczeni, którzy chcą poznać nowe zasady wystawiania zwolnień lekarskich.

Leave a Comment