W Pilchowie wyjdą na ulicę. Walczą o szkołę

Mieszkańcy Pilchowa zapowiadają na piątek (4 października) blokadę drogi wojewódzkiej nr 115. W ten sposób upomną się o swoją szkołę. Chcą, żeby była samodzielna i ośmioklasowa.

O sytuacji szkoły w Pilchowie pisaliśmy tutaj. Właściwie do tej pory niewiele się zmieniło. W maju radni uchwalili docelową sieć szkół w Policach. I ona zakłada, że szkoła w Pilchowie jest filią placówki w Tanowie. Liczy 6 klas.

Obecnie szkoła w Pilchowie ma 89 uczniów (dane na 2 września), w tym 58 jest z samego Pilchowa (z części polickiej i szczecińskiej). Funkcjonują w niej 6-klasowa podstawówka i dwa oddziały przedszkolne (w nich 25 dzieci).

Mieszkańcy obawiają się, że w takim kształcie szkoła nie przetrwa, bo rodzice nie zechcą posyłać dzieci do placówki, w której nie będą mogły zakończyć tego pierwszego etapu edukacji. Dlatego walczą o zmianę.

W piątek zablokują drogę nr 115 – będą protestować na przejściu dla pieszych w samym Pilchowie, na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Leśnej.

A w kolejnym tygodniu planują przyjść pod Urząd Miejski w Policach i zamanifestować swoje niezadowolenie z obecnej sieci szkół w gminie.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.