W Policach nadal 600 dzieci bez przedszkola

przedszkole nr 10 w Policach

Dziś (3 stycznia) nadal nieczynne są cztery polickie przedszkola: nr 1, 8 i 10 oraz w Tanowie. Dyrektorzy placówek na życzenie wystawiają rodzicom zaświadczenia o niemożności zapewnienia dzieciom opieki.

W wymienionych placówkach nauczyciele są na zwolnieniach lekarskich. Od wczoraj. Mają wrócić do pracy w poniedziałek, 7 stycznia.

Mówiliśmy rodzicom, że w naprawdę gardłowych przypadkach dyrekcja zorganizuje opiekę dla dzieci – mówi Witold Stefański, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Policach. – Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie ich zbyt dużo. Ale nie było takich sytuacji. Wiem też, że dyrektorki na życzenie wystawiają rodzicom zaświadczenia o braku możliwości zapewnienia dzieciom opieki w przedszkolu.

Zaświadczenie może się przydać, jeśli rodzic zechce wziąć w pracy zwolnienie z powodu nieczynnego przedszkola. O możliwości uzyskania zwolnienia i zasiłku opiekuńczego z ZUS w takiej sytuacji już pisaliśmy. W ciągu roku może to być do 60 dni na rodzinę. Za wszystkie płaci ZUS.

W gminie Police jest 9 publicznych przedszkoli. Do tych nieczynnych uczęszcza w sumie około 600 dzieci.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.