W Policach nie będzie trzeba płacić za posiadanie psa

W Policach nie będzie już obowiązku wnoszenia opłaty za posiadanie psa – tak zdecydowali radni na wtorkowej (29 listopada) sesji Rady Miejskiej. To bardziej sprawiedliwe i solidarne społecznie – argumentowali projektodawcy tej uchwały.

Opłata od posiadania psa w gminie Police wynosi 70 złotych rocznie, chyba że jedynym dochodem w gospodarstwie domowym jest emerytura lub renta – wtedy to 35 złotych.

Inicjatorzy uchwały znoszącej tę opłatę (Artur Echaust, Sławomir Kajkowski, Krystian Kowalewski, Kamil Olszewski, Grzegorz Ufniarz) wskazywali, że w kolejnych latach dochody z niej malały. W 2019 roku do budżetu wpłynęło z tego tytułu 45 596 złotych, podczas gdy w 2021 roku już tylko 39 968 złotych. Jednocześnie zwracali uwagę, że brak jest skutecznych metod do egzekwowania tej opłaty.

– Jest wysoce prawdopodobne, że realna liczba psów, które są na terenie gminy Police, jest wielokrotnie wyższa, niż wykazywana w zestawieniach gminy dotyczących wnoszonych opłat – mówił Grzegorz Ufniarz. – Wnioskodawcy oceniają, że ten stan jest niezgodny z ideą sprawiedliwości i solidarności społecznej w związku z tym proszą o to, aby ta opłata została zlikwidowana.

Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2023 r.

2 Thoughts to “W Policach nie będzie trzeba płacić za posiadanie psa”

  1. Anonim

    5 TYS ZL TO MINIMUM POWINNO BYC ZA PSA

  2. Anonim

    PODATEK ZA PSA POWINIEN BYC 5 TYSIECY ZL ROCZNIE , ZA TO SRANIE SZCZANIE PO PARKACH I GDZIE POPADNIE I KAZDY POWINIEN PLACIC , KAZDY I KAZDA .

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.