Nowe auto dla polickiego WOPR

fot. UM WZ

Zachodniopomorskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o nowy samochód. To pick up Mitsubishi L200 z napędem na cztery koła. Trafi na wyposażenie oddziału WOPR w Policach.

– Serdecznie dziękuję za ten pojazd, który poprawi naszą mobilność na terenie gminy i całego województwa – powiedział prezes zarządu WOPR Police Jarosław Mąka na oficjalnym przekazaniu auta, które odbyło się 8 grudnia.

– Samochód będzie strzegł bezpieczeństwa i rozpocznie sezon w barwach polickiego WOPR od stycznia – dodał prezes zachodniopomorskiego WOPR Apoloniusz Kurylczyk.

Nowy pojazd zastąpi stare auto, otrzymane niegdyś od straży granicznej. Będzie wykorzystywany do ratownictwa wodnego, ale pozwoli również na efektywniejsze prowadzenie działań edukacyjnych i szkoleniowych dla ratowników oraz mieszkańców i turystów odwiedzających Pomorze Zachodnie.

– Samorząd Województwa dołożył dużą cegiełkę do zakupu tego auta, ale nie byłby on możliwy gdyby nie dobra współpraca z lokalnymi samorządami za którą serdecznie dziękuję – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Dziękuję także WOPR za cały miniony sezon, nie tylko za sprawne akcje ratunkowe, ale także za wszystkie działania profilaktyczne.

– Pojazd będzie służył bezpieczeństwu wszystkich osób korzystających z wody w Policach jak i również w kierunku północnym na terenie i w okolicach Nowego Warpna, jak i południowym – zapewnił burmistrz Polic Władysław Diakun.

Samochód kosztował prawie 210 tys. zł – z tego 50% zapłacił Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.