W polickiej „ósemce” bez lekcji. W innych szkołach też L4

szkoła podstawowa nr 8 w Policach

Nie ma dzisiaj lekcji w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach – ani w jej głównej siedzibie przy ul. Piaskowej, ani w filii przy ul. Tanowskiej. Większość nauczycieli jest na zwolnieniach lekarskich.

Z naszych wstępnych informacji wynika, że w placówkach przy ul. Piaskowej i przy ul. Tanowskiej choruje dziś (17 stycznia) nawet ponad 90% nauczycieli.

Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w zajęciach edukacyjnych. Na razie mowa jest o ich zawieszeniu do końca tego tygodnia. W szkole jednak zapewniają, że dzieci, które przyjdą, będą miały opiekę.

Zaplanowany na sobotę (19 stycznia) konkurs „Bawimy się w matematykę” ma się odbyć zgodnie z planem.

Nauczyciele mają ogromne poczucie odpowiedzialności – tłumaczy Romana Polasik, wicedyrektor z filii SP8 przy ul. Tanowskiej. – Bardzo im zależy, żeby ten konkurs odbywał się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Nauczyciele odpowiedzialni za jego przeprowadzenie zapowiadają, że na zwolnieniu lekarskim pozostaną tylko do piątku, nawet jeśli lekarz będzie widział potrzebę wystawienia go na dłużej. Z moich informacji wynika więc, że w sobotę konkurs się odbędzie.

Wciąż chorują nauczyciele w szkole w Tanowie i w jej filii w Pilchowie – lekcji tam nie będzie do końca tego tygodnia.

Trudna sytuacja jest także dziś w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Wojska Polskiego w Policach. Tam dzisiaj choruje 21 nauczycieli, a 11 jest w pracy. Dyrekcja zapewnia, że zajęcia opiekuńcze mają wszyscy uczniowie najmłodszych klas. A dla starszych zostały ułożone indywidualne plany lekcji – oddzielny dla każdej klasy, tylko na dziś (na jutro ma być nowy). Rodzice i uczniowie powinni śledzić dziennik elektroniczny.

W całej gminie choruje obecnie 170 nauczycieli szkół gminnych z około 320 zatrudnionych.

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.