W Przęsocinie będzie ładniej, w Niekłończycy odpoczniemy. Te granty zmieniają sołectwa

W Przęsocinie zagospodarują teren przed świetlicą wiejską, a w Niekłończycy stworzą strefę wypoczynku. Pomogą im w tym granty sołeckie.

To wsparcie do 10 tys. złotych. Na przedsięwzięcia, które będą służyły mieszkańcom.

W czwartek marszałek Olgierd Geblewicz podpisał umowy z sołtyskami miejscowości z gminy Police.

W Niekłończycy powstanie „Przystanek Niekłończyca”. I wcale nie dla autobusów.

– Postanowiliśmy wygospodarować taką strefę wypoczynku – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. – Nazwaliśmy ją „Przystanek Niekłończyca”. Będzie służyć nie tylko mieszkańcom, ale też osobom przejeżdżającym: tym, którzy korzystają z nowo wybudowanej ścieżki rowerowej.

Ma to być miejsce, w którym będzie można się zatrzymać i chwilę odpocząć, a nawet pogrillować. A miejsce jest akurat na trasie ścieżki rowerowej prowadzącej z Polic do Trzebieży.

– Bardzo się cieszymy, że będziemy to mogli zrealizować – mówi sołtys. – Mamy już kolejne pomysły.

Przęsocin już po raz drugi dostał grant sołecki.

– W ubiegłym roku za ten grant został ogrodzony plac dla dzieci i mieszkańcy się z tego bardzo cieszą – mówi sołtys Przęsocina Zofia Hlek. – Teraz chcemy zagospodarować teren wokół świetlicy. Mamy świetlicę, dobudowany został nowy budynek, w którym znajduje się kuchnia. Teren jest troszeczkę zaniedbany i chcemy go zagospodarować.

Na zdjęciu (od prawej): Karina Mazurkiewicz, Zofia Hlek, burmistrz Polic Władysław Diakun i marszałek województwa Olgierd Geblewicz

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.