W Zachodniopomorskiem więcej osób, które wyzdrowiały, niż tych z aktywnym zakażeniem koronawirusem

W Zachodniopomorskiem codziennie przybywa osób, które wyzdrowiały z zakażenia koronawirusem. Jest ich już więcej od tych, u których to zakażenie jest aktywne.

Po raz pierwszy od dnia, w którym zanotowano pacjenta zero na Pomorzu Zachodnim (tj. 6 marca 2020), liczba osób wyzdrowiałych w naszym województwie jest większa, niż liczba osób z aktywnym zakażeniem COVID-19 – poinformował w poniedziałek (11 maja) Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

– Wyzdrowiało już 238 osób, a przypadków aktywnie chorych jest 220 – informuje wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – To efekt ciężkiej, pełnej zaangażowania pracy lekarzy, którzy leczą pacjentów w dwóch szpitalach: jednoimiennym przy ul. Arkońskiej w Szczecinie i w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie.

Wojewoda przy tej okazji dziękuje pracownikom medycznym z naszego regionu za ich pracę.

– Bardzo dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym za ich gigantyczną pracę, dziękuję też dyrektorom szpitali, również tym, którzy wspierają dwa szpitale pozostające na pierwszej linii frontu oraz konsultantom wojewódzkim – wymienia wojewoda. –  To również dobry moment, by podkreślić wielką pracę Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz stacji powiatowych, które od ponad dwóch miesięcy robią wszystko, co możliwe, by powstrzymać epidemię. Dziś możemy wspólnie cieszyć się z pierwszego sukcesu.

Łączna liczba wszystkich potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie to 474. ZUW podaje, że wyzdrowiało już 238 osób, zmarło 16.

Fot. Mateusz Iżakowski/SPWSZ w Szczecinie

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.