W tym roku ruszy budowa kolejnego odcinka drogi przez Przęsocin

Jeszcze w tym roku ma ruszyć remont kolejnego odcinka drogi między Policami a Szczecinem (tej przez Przęsocin). Obecna epidemia i tak przyczyniła się już do opóźnienia procedur związanych z wyłonieniem wykonawcy i zleceniem prac.

– Planujemy ogłosić przetarg w trzecim kwartale tego roku, a początek realizacji tego kolejnego etapu inwestycji na czwarty kwartał – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Naczelnik przyznaje, że to później, niż planowano. A odłożenie ogłoszenia przetargu wynikało z konieczności oszacowania wpływów do powiatu z podatków w kolejnych miesiącach roku.

Ich oszacowanie jest niezbędne do uzyskania kredytowania inwestycji. A w obecnej sytuacji epidemii niezwykle trudno jest te wpływy szacować, dlatego trzeba poczekać na wyniki z drugiego kwartału. Remont ma jednak ruszyć bez względu na prognozy.

– Ta inwestycja musi być zrealizowana, bo jest kolejnym etapem już rozpoczętej, dofinansowanej ze środków unijnych – mówi naczelnik.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.