Więcej pociągów na Pol’and’Rock Festival. Będą też połączenia nocne

fot. archiwum

Od 27 lipca na trasie Szczecin – Goleniów – Nowogard – Kołobrzeg będzie dwa razy więcej pociągów regionalnych. To z powodu festiwalu Pol’and’Rock, który odbędzie się na lotnisku Makowice w gminie Płoty w dniach 29-31 lipca. Na zakończenie imprezy przygotowywane są też specjalne pociągi nocne.

– Podwoimy liczbę połączeń na trasie Szczecin – Goleniów – Nowogard – Płoty – Kołobrzeg, by dojazd i powrót z koncertów był bezpieczny i wygodny – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Dodatkowe pociągi będą kursowały nie tylko w czasie festiwalu, ale już dwa dni przed jego rozpoczęciem i jeszcze cały dzień po zakończeniu imprezy. Część połączeń obsługiwać będą podwójne składy, które zapewniają około 500 miejsc, w tym 300 miejsc siedzących.

W godzinach 6-22 pociągi do i z Płotów mają jeździć (średnio) co godzinę. Będą się zatrzymywały tylko na większych stacjach, by przewozy były jak najbardziej płynne i szybkie. W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia uruchomione zostaną jeszcze cztery dodatkowe pociągi, po zakończeniu festiwalowych wydarzeń. Dokładny rozkład jazdy zostanie opublikowany po uzgodnieniu szczegółów z zarządcą infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej „Przystanek Woodstock”) organizuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsza edycja odbyła się w 1995 r. Od 2004 r. wakacyjne koncerty WOŚP odbywały się w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 roku, ze względu na pandemię, Pol’and’Rock zagrał tylko online. Tegoroczny festiwal ma się odbywać w reżimie sanitarnym – liczba uczestników została ograniczona do 20 tysięcy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.