Wraca PSZOK w Policach. Brakowało go, co widać na osiedlach

Przybyło na polickich osiedlach tzw. odpadów wielkogabarytowych. Przed blokami i w wiatach śmietnikowych zalegają fragmenty starych mebli, pozostałości po remontach, zużyte sprzęty… Niektórzy mieszkańcy pytają, czy była jakaś przerwa w odbiorze tego rodzaju odpadów.

Trans-Net zapewnia, że żadnej przerwy nie było.

– Odpady te są odbierane zgodnie z harmonogramem, w zabudowie wielorodzinnej co dwa tygodnie – zapewnia Eliza Budas, kierownik Wydziału Gospodarki Odpadami i Środowiska spółki Trans-Net w Policach. – Ostatnio było to w dniach 9-10 kwietnia, kolejny termin przypada na 23-24 kwietnia.

To oznacza, że zwiększona liczba odpadów na osiedlach może być związana właśnie ze zbliżającym się terminem ich odbioru. Ale prawdopodobnie także z tym, że od dwóch tygodni zamknięty jest PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w Policach. Mieszkańcy nie mogą więc wywozić większych i problemowych odpadów bezpośrednio do tego punktu. A że teraz, podczas przymusowej izolacji domowej, wielu nadrabia zaległości porządkowe i remontowe w swoich mieszkaniach, to przed blokami i w wiatach śmietnikowych zalegają duże odpady.

Na szczęście już w najbliższych dniach policki PSZOK ma wznowić działalność.

– Będzie ponownie działał od środy, 22 kwietnia – zapowiada Eliza Budas. – Na razie ma być czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12-18.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.