Wybory 2023. Wygrała opozycja

W okręgu szczecińsko-polickim wybory parlamentarne wygrała opozycja. Zdobyła 8 z 12 mandatów do Sejmu i miejsce w Senacie. W powiecie polickim do urn poszło 78,41%, a w gminie Police – 73,66% uprawnionych do głosowania.

Senatorem na kolejną kadencję został Tomasz Grodzki (Koalicja Obywatelska). Poparło go prawie 70% wyborców w okręgu. KO zdobyła również najwięcej – sześć – mandatów do Sejmu. W sejmowych ławach zasiądą: Sławomir Nitras, Magdalena Filiks, Arkadiusz Marchewka, Patryk Jaskulski, Grzegorz Napieralski i Artur Łącki. Po jednym mandacie ma Nowa Lewica (Dariusz Wieczorek) i Trzecia Droga (Jarosław Rzepa).

Rządzący dotychczas PiS musiał się zadowolić czterema miejscami w Sejmie. Mandaty uzyskali Marek Gróbarczyk, Zbigniew Bogucki, Artur Szałabawka i Dariusz Matecki.

W sumie w Sejmie najwięcej posłów będzie miał komitet PiS – 194. Komitety opozycyjne, które deklarują, że wspólnie stworzą rząd, będą ich miały 248 (KO – 157, TD – 65, NL – 26). Pozostałe 18 mandatów zdobyła Konfederacja.

W Senacie najwięcej senatorów będzie z KO – 41. PiS będzie ich miał 34, TD – 11, NL – 9. Pozostałe 5 mandatów przypadło kandydatom z własnymi komitetami wyborczymi.

One Thought to “Wybory 2023. Wygrała opozycja”

  1. Polak

    Przecież PiS wygrał te wybory, zdobyli najwiecej głosów. Autor chyba nieogarniety jakis ze takie bzdury wypisuje.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.