Wygrał Podgrodzki Dom Seniora

domek w Podgrodziu

W Podgrodziu ma powstać dom seniora. Już wiadomo, że stworzy go Szczecińskie Stowarzyszenie „Złoty Wiek”. Jeszcze w tym roku ma tam zorganizować miejsca dla około 40 seniorów. Zarząd powiatu zgodził się na oddanie tej organizacji wybranych budynków w 10-letnią dzierżawę.

Nie było chętnych do kupna obiektów „Podgrodzia” zarządzanego przez Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Dlatego zdecydowano się na oddanie ich w dzierżawę organizacji, która zadeklaruje wykorzystanie ich w celach edukacyjnych lud społecznych. Zgłosiły się trzy (pisaliśmy już o tym).

Zarząd powiatu zgodził się na przyjęcie oferty Szczecińskiego Stowarzyszenia „Złoty Wiek”, która dostała najwięcej punktów.

Wydzierżawi ona 11 budynków mieszkalnych, przylegające do nich budynki gospodarcze, salę gimnastyczną, budynek biura-ratusza oraz stołówkę z kuchnią. Na tej bazie zamierza stworzyć Podgrodzki Dom Seniora.

Pierwsi podopieczni mieliby tam trafić już pod koniec tego roku – do ogrzewanych budynków mieszkalnych (nie wszystkie mają ogrzewanie). Na początek przyjmie więc nie więcej niż 40 seniorów.

Organizacja ma już doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju działalności. Sama ma pokryć wszystkie koszty eksploatacji i adaptacji obiektów. Zapłaci też powiatowi około 1600 złotych miesięcznie (tak deklarowała w ofercie).

Obecnie powiat i tak musi utrzymywać niewykorzystywane nieruchomości, na co wydaje około 300 tys. złotych rocznie.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.