Podgrodzie oddadzą seniorom

radzą co zrobić z Podgrodziem

W Podgrodziu powstanie miejsce wsparcia i opieki nad seniorami. Będzie albo spółdzielnia bytowo-rehabilitacyjna, albo dom seniora, albo po prostu dom opieki dla osób starszych i niesamodzielnych. Oferty na poprowadzenie tam tego rodzaju działalności złożyły trzy organizacje pozarządowe. A zarząd powiatu poważnie rozważa przyjęcie przynajmniej jednej z nich.

Ośrodek w Podgrodziu jest obecnie w zarządzie Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Niestety nie jest teraz wykorzystywany, za to trzeba ponosić koszty jego utrzymania. Niemałe, bo około 300 tys. zł rocznie. Próbowano go sprzedać w przetargu. Ale nie zgłosił się żaden kupiec. W końcu dyrekcja szkoły zaprosiła do składania ofert na najem lub dzierżawę jego obiektów. Zgłosiły się trzy organizacje: Szczecińskie Stowarzyszenie „Złoty Wiek”, Fundacja Wesoła Zmarszczka oraz Spółdzielnia Bytowo-Rehabilitacyjna Podgrodzie.

Jedynie „Złoty Wiek” ma doświadczenie w tego rodzaju działalności. Prowadzi już w Policach (na zlecenie powiatu) dzienny dom dla seniorów.

Organizacje zabiegają o najem poszczególnych obiektów Podgrodzia na 10 lat. Ale decyzja należy do zarządu powiatu, bo na tak długi okres sama dyrektor szkoły umowy podpisać nie może.

Zarząd powiatu poprosił o opinie radnych. Ci, przed jej wyrażeniem, chcą ocenić stan obiektu. Dlatego jutro (w piątek) pojadą tam na wizję lokalną.

O sposobach zagospodarowania Podgrodzia radni rozmawiali już wielokrotnie. Kilka miesięcy temu pochylali się nawet nad planami tego miejsca. Ocenili, że trzeba je przeznaczyć na zadania związane z edukacją lub opieką nad seniorami. Oferty na dzierżawę wypełniają więc ich oczekiwania.

One Thought to “Podgrodzie oddadzą seniorom”

  1. […] Nie było chętnych do kupna obiektów „Podgrodzia” zarządzanego przez Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Dlatego zdecydowano się na oddanie ich w dzierżawę organizacji, która zadeklaruje wykorzystanie ich w celach edukacyjnych lud społecznych. Zgłosiły się trzy (pisaliśmy już o tym). […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.