Wypoczynek nad Łarpią. Teren rekreacyjny otwarty

We wtorek, 18 lipca, oficjalnie otwarty został teren rekreacyjny nad Łarpią w Policach. Burmistrz Władysław Diakun zaprezentował go m.in. marszałkowi województwa Olgierdowi Geblewiczowi (samorząd wojewódzki dołożył do inwestycji 2,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego WZP). Ale mieszkańcy już od kilku tygodni mają do dyspozycji to atrakcyjne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Nad rzeką pomiędzy przystanią żeglarską a ul. Goleniowską powstały pomosty i taras widokowy. Stworzono tam strefy rekreacji dla młodszych i starszych, dla amatorów różnych rodzajów aktywności. Są place zabaw, miejsce do grillowania, stoły szachowe, ścieżka rowerowa, pomosty wędkarskie. A kajakarze mają gdzie zacumować.

Na oddanie inwestycji do użytku mieszkańcy gminy czekali znacznie dłużej niż było planowane. Prace rozpoczęły się w październiku 2020 r. i miały być zakończone do września 2021 r. Wybrany w przetargu wykonawca nie poradził sobie jednak z tym zadaniem i prace musiała dokończyć gminna spółka Trans-Net.

Koszt inwestycji wyniósł około 7 mln zł, z czego 5,5 mln zł wyniosły dotacje z programów unijnych.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.