Z książką na walizkach

chłopiec z zabawką

Biblioteka im.  Marii Skłodowskiej – Curie w Policach po raz kolejny zachęca dzieci i młodzież do spędzenia wolnych od szkoły dni w otoczeniu książek. I zaprasza do swojej siedziby przy ul. Wojska Polskiego. Tutaj wszyscy przekonają się, że książka może zabrać w fascynującą podróż. Tegoroczny wakacyjny program zatytułowany jest „Książki na walizkach”. Ma on dostarczyć dzieciom rozrywki, a jednocześnie zachęcić je do czytania. Udział jest bezpłatny.

Zabawy i zajęcia plastyczne nawiązują do wybranych lektur – obecnie dzieci poznają Włochy, to na podstawie książeczki – przewodnika pt. „To miasto nazywa się Rzym” Elizy Piotrowskiej. Zajęcia obejmują m.in. poznawanie legend Rzymu, czy tworzenie masek weneckich. W kolejnych tygodniach uczestnicy tych wyjątkowych zajęć „odwiedzą” Meksyk oraz, znane z historii i legend, miasta Polski. W programie pojawiają się również tematycznie związane warsztaty ekologiczne lub origami.

Projekt realizowany jest już od wielu lat – zarówno w wakacje jak i podczas ferii zimowych. Cieszy się dobrą opinią wśród młodych czytelników.

Zajęcia fajne, zachęcają do czytania. Są ciekawe, bo codziennie poznajemy różne ciekawostki – mówi Mariusz, uczestnik programu.

Renata Kasprzak, kierownik działu dla dzieci, potwierdza efektywność zajęć.

Dzieci podczas warsztatów rozglądają się po bibliotece – mówi. – Są zainteresowane książkami. Nie wszyscy wyjeżdżają na wakacje. Chcemy zaoferować im możliwość miłego spędzenia czasu i przy okazji budować dobre skojarzenia z biblioteką. Nie zmuszamy do czytania. Po prostu wplatamy literaturę do zwykłej zabawy. Co roku kilkoro uczestników zajęć dołącza do grona stałych czytelników.

Warsztaty będą trwały przez całe wakacje – w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 12-13.30. Aby zapisać swoje dziecko, należy przyjść do biblioteki i wypełnić zgodę na jego udział w zajęciach.

Kamil Spirydowicz

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.