Za darmo pojadą od września

kasownik w autobusie SPPK

Uczniowie szkół podstawowych z Polic od 1 września będą mogli podróżować autobusami miejskimi i gminnymi za darmo – pod warunkiem, że na najbliższej sesji radni się na to zgodzą. 

Projekt uchwały wyrażającej wolę przystąpienia do tego programu trafi na sesję zaplanowaną na 28 sierpniainformuje Iwona Kochman, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w polickim Urzędzie Miejskim w Policach. – Pozwoli on uczniom szkół podstawowych z naszej gminy korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej i gminnej, czyli także z linii samorządowej.

Zanim jednak uczniowie zaczną korzystać z tych uprawnień, ich rodzice (opiekunowie) będą musieli dopełnić kilku formalności.

Ci, którzy nie mają Szczecińskiej Karty Rodzinnej, muszą wyrobić dzieciom Szczecińską Kartę Aglomeracyjnądodaje naczelnik. – Potrzebne będzie zdjęcie i legitymacja szkolna. Można ją wyrobić we wszystkich kasach. Stosowne wnioski są dostępne na stronie szczecińskiego ZDiTM.

O kartę aglomeracyjną można się postarać wcześniej. Ale bezpłatnego biletu nie da się aktywować przed 1 września. I trzeba to będzie zrobić w jednej z kas ZDiTM. Dlatego 1 września można się spodziewać kolejek w kasach.

Jeszcze jedna uwaga – dzieci, które na podstawie Szczecińskiej Karty Rodzinnej korzystają już z okresowego biletu za złotówkę, bezpłatne przejazdy będą mogły aktywować dopiero po zakończeniu terminu ważności poprzedniego biletu.

Więcej szczegółów zapewne poznamy właśnie 28 sierpnia, kiedy projekt stosownej uchwały trafi na sesję polickiej rady miejskiej.

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.