Zakłady z ulgą za zatrudnienie

zakłady chemiczne z ulgą

Grupa Azoty ZCh Police mogą dostać ponad 400 mln zł na budowę fabryki propylenu. Jest warunek: zatrudnienie nowych pracowników.

Mająca powstać w Policach instalacja znajdzie się w granicach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powołana do realizacji inwestycji PDH Polska, spółka celowa, której właścicielami są GA Police i Grupa Azoty, może dzięki temu uzyskać do 428 mln zł pomocy publicznej. Wartość inwestycji nie może być jednak niższa niż 1,5 mld zł, a do jesieni 2021 r. inwestor musi zatrudnić co najmniej 65 nowych pracowników.

To bardzo dobra wiadomość – mówi Wojciech Wardacki, prezes GA. – To pokazuje, że inwestor potrafi wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, by obniżyć koszty planowanej inwestycji, która w przyszłości ma przynieść korzyści nie tylko firmie, ale też regionowi i całej Polsce.

Budowa instalacji do produkcji propylenu w Policach to flagowa inwestycja Grupy Azoty i jedna z największych w polskim przemyśle. Obecnie przygotowywane jest studium wykonalności inwestycji, rozszerzone o możliwość produkcji polipropylenu. I propylen, i polipropylen są obecnie importowane do Polski.

W szczytowym momencie realizacji inwestycji, na placu budowy ma pracować nawet do 2 tys. osób. Po uruchomieniu instalacji zatrudnienie może tam znaleźć ok. 200 osób.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.