Zaprojektują tunel pod Odrą. Wykonawca wybrany

fot. GDDKiA

Firma Voessing Polska wygrała przetarg na zaprojektowanie drogi Police – Goleniów wraz z tunelem pod Odrą. Pozostali oferenci mają 10 dni na ewentualne odwołania. Projekt ma kosztować 39,8 mln zł.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że do końca września powinien też wybrać najlepszą ofertę na zaprojektowanie pozostałego odcinka zachodniej obwodnicy Szczecina, łączącego Kołbaskowo i Police.

Przetarg na projekt drogi Police – Goleniów trzeba było powtórzyć. Po pierwszym wyborze zostały wniesione protesty do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Ta je uznała. Obecny wybór został dokonany w oparciu o ponowne badanie ofert i orzeczenie KIO.

Projekt zachodniej obwodnicy Szczecina został podzielony na dwie części. Pierwsza obejmuje odcinki Kołbaskowo – Dołuje i Dołuje – Police. Ich łączna długość to 25,5 km. Tu wykonawca projektu nie jest jeszcze znany.

Druga część (dla której wybrano wykonawcę) to odcinek Police – Goleniów o długości 23,41 km. Jego elementem ma być tunel pod Odrą o długości około 5 km. Na wykonanie projektu budowlanego dla tego odcinka przewidziano 15 miesięcy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.