Zawieszone lub skrócone linie, likwidacja przystanków „na żądanie”

ZDiTM wprowadza sporo zmian w komunikacji na najbliższe dni. Część jest związana z zamknięciem szkół, część ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Od 12 marca nie można kupić biletów komunikacji miejskiej u prowadzących pojazdy – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej w Szczecinie. – Prosimy także o niekorzystanie z pierwszych drzwi i ograniczenie kontaktu z kierowcami i motorniczymi. Wynika to z troski o zdrowie pracowników, którzy każdego dnia mają potencjalny kontakt z tysiącami osób. Jednocześnie prosimy o korzystanie z aplikacji mobilnych oraz biletomatów zamiast kupna biletów w kasach ZDiTM.

Z powodu zamknięcia szkół na okres od 16 do 25 marca wprowadzone zostaną następujące zmiany w komunikacji miejskiej:

  • zawiesza się kursowanie autobusów linii 109 i 110.
  • na liniach 901, 904 i 908 nie będą wykonywane kursy realizowane w dni nauki w szkołach
  • na linii nr 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki
  • autobusy linii 74 kursować będą tylko do przystanku Łukasińskiego Ogrody (będą czekały do planowanej godziny odjazdu w kierunku Bezrzecza)

Oprócz tego na wszystkich liniach tramwajowych i autobusowych (w tym nocnych) wszystkie przystanki są przystankami stałymi. Prowadzący pojazdy mają obowiązek zatrzymywania się na każdym przystanku i otwierania wszystkich drzwi. Ta zmiana obowiązuje do odwołania.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.