Szpital przy ul. Arkońskiej będzie szpitalem zakaźnym

W szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie ma być 250 miejsc dla osób z koronawirusem. Placówka jest stopniowo przekształcana w szpital zakaźny dla tej grupy pacjentów.

Pacjenci z intensywnej terapii są w trakcie przenoszenia do innych szpitali na terenie Szczecina. Pacjenci z części reorganizowanych oddziałów (chorób wewnętrznych i diabetologii, intensywnej terapii, okulistyki, reumatologii) są przenoszeni do innych budynków. Ci, których stan na to pozwala, są wypisywani do domu.

Do poniedziałku dzięki temu zostaną przygotowane dodatkowe łóżka w osobnych blokach, dedykowane jedynie pacjentom, którzy mogą w kolejnych dniach trafić do szpitala z koronawirusem. Łącznie przygotowanych zostanie dla nich 250 łóżek. W zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, liczba łóżek może zostać zwiększona, mogą być też przeniesione kolejne oddziały.

Przypomnijmy: w szpitalu przy ul Arkońskiej są już wykonywane testy na obecność koronawirusa. W jednym przypadku dały wynik pozytywny. Obecnie przebywa tam troje pacjentów, u których potwierdzono koronawirusa.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.