Zdrowa zabawa w Zespole Szkół w Policach

Trwa Festyn Rodzinny „Z rodziną po zdrowie”. Atrakcji nie brakuje. Są stoiska promujące zdrowie, aktywność fizyczną i ogólnie dbałość o dobrą formę. Na scenie prezentują się zaś m.in. przedszkolaki. To wszystko na terenie Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Impreza potrwa dziś (niedziela 29 maja) do godz. 15.

Można powspinać się na specjalnej ściance, spróbować pokonać fragment trasy „dzikiego biegu”, sprawdzić swój refleks i koordynację ruchową, poczęstować się zdrową przekąską… Najmłodszych zabawia m.in. Król Julian, czekają też na nich dmuchane zamki i zjeżdżalnie, do zabawy zachęcają animatorzy. A przedszkolaki ze sceny prezentują przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny.

Policjanci uczą najmłodszych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, nieco starszym opowiadają o swojej pracy, prezentują swoje wyposażenie. Strażacy szkolą z zasad udzielania pierwszej pomocy i także przybliżają swoją służbę. Podkreślają, że warto przybliżać zasady pierwszej pomocy już od najmłodszych lat.

– Dzieci nie mają tej bariery, przychodzi im to łatwiej – mówi mł. bryg. Piotr Zaręba z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach. – A już samo wykręcenie numeru alarmowego w razie potrzeby jest udzieleniem pierwszej pomocy. Im wcześniej zaczniemy, tym większe prawdopodobieństwo, że później w sytuacji zagrożenia ta pomoc zostanie skutecznie udzielona.

Prezentują się liczne organizacje pozarządowe i instytucje, które na co dzień działają także na rzecz zdrowia i aktywności ruchowej.

Polickie Amazonki na przykład m.in. uczą samobadania piersi. A Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podpowiada, jak dbać o swoje zdrowie…

Powiatowy Festyn Rodzinny „Z rodziną po zdrowie” zorganizowali Powiat Policki wraz z Zespołem Szkół i przy wsparciu organizacji pozarządowych.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.