Zmiany komunikacyjne w Trzebieży. Bo przebudowują Polną

W Trzebieży zaczyna się przebudowa ul. Polnej – głównej trasy na plażę. Od poniedziałku, 28 września, droga ma zostać zamknięta. Na ponad pół roku.

Na czas przebudowy (do 28.05.2021 r.) wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Droga będzie zamknięta, bo remont obejmuje budowę kolektora kanalizacji deszczowej, a to oznacza głębokie i szerokie wykopy.

„Możliwy będzie jedynie dojazd mieszkańców do posesji zlokalizowanych przy ul. Polnej, oraz dojazd służb ratowniczych i komunalnych” – informuje burmistrz Polic Władysław Diakun. – „W tym celu na każdym etapie przebudowy ulicy funkcjonował będzie pas jezdni o minimalnej szerokości 2,75 m. Wygrodzenie robót barierami ochronnymi umożliwi również bezpieczny ruch pieszych.”

Ul. Polną jeżdżą m.in. autobusy Linii Samorządowej. Podczas przebudowy będą kursowały objazdem – te zmierzające w kierunku „Małej Trzebieży” po minięciu przejazdu kolejowego na ul. Kościuszki będą skręcały w lewo, w ul. Dworcową. W okolicy skrzyżowania ulic Dworcowej i Wkrzańskiej utworzony będzie przystanek autobusowy.

Następnie autobusy będą skręcały w prawo, w ul. Wkrzańską. Przy szkole podstawowej zlokalizowany będzie kolejny przystanek. Na skrzyżowaniu ulic Wkrzańskiej, Kościuszki i Rybackiej autobusy skręcą w lewo, w ul. Rybacką, którą dojadą do pętli autobusowej w „Małej Trzebieży”.

Kursy w przeciwnym kierunku („Mała Trzebież” – Police) wykonywane będą tą samą trasą. Autobusy, które dotychczas podjeżdżały pod Zakład Produkcji Spożywczej „Dobosz” na ul. Kwiatkowskiego, będą tam podjeżdżały nadal.

– Cały ruch będzie się odbywał ul. Rybacką, przy kościele – zwraca uwagę Małgorzata Siemianowska, sołtys Trzebieży. – To jest bardzo wąska ulica. Tam często dwa auta osobowe nie mogą się zmieścić, a co dopiero duży autobus. Informuję więc, że będzie sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.