Zniknie góra śmieci z Kamiennej w Policach? Powiat wnioskuje o 15 milionów na ich uprzątnięcie

nielegalne wysypisko śmieci przy ul. Kamiennej w Policach

Usunięcie zalegających przy ul. Kamiennej w Policach śmieci może kosztować około 18 milionów złotych. Powiat policki liczy, że 15 milionów uda się pozyskać z Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska. Właśnie składa wniosek.

– Jesteśmy na ukończeniu prac związanych ze złożeniem wniosku aplikacyjnego do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – poinformowała na piątkowej (26 czerwca) sesji wicestarosta Joanna Napiwodzka. – Dotyczy on usunięcia niewłaściwie składowanych odpadów przy ul. Kamiennej w Policach.

Wicestarosta przypomniała też, jak powstawało problemowe składowisko.

– Swego czasu firma, która zadeklarowała jako cel swojej działalności wybudowanie nowoczesnej instalacji do odzyskiwania odpadów, nie wywiązała się z tego – mówi Joanna Napiwodzka. – Wręcz przeciwnie, na terenie, który zajmowała, składowała, zbierała i magazynowała odpady.

Zalegające przy ul. Kamiennej śmieci stanowią zagrożenie dla środowiska i dla zdrowia mieszkańców. W przeszłości zdarzały się tam nawet pożary. Dzisiaj to miejsce jest monitorowane.

– Wniosek aplikacyjny, jaki składamy jest o tyle ważny dla mieszkańców Polic, bo wraz z usunięciem tam posadowionych odpadów, co mam nadzieję nam się uda, zmniejszymy, albo wyeliminujemy zagrożenie epidemiologiczne, zdrowotne i pożarnicze.

Teren byłby ponownie zakrzewiony i zadrzewiony.

– Mamy możliwość ubiegania się o dofinansowanie w wysokości 85% – poinformowała wicestarosta. – Staramy się zatem o ponad 15 milionów złotych. Cały ten proces szacujemy na 18 mln zł. Wniosek będzie rozpatrzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska pod kątem formalnym we wrześniu. Składamy go teraz, 30 czerwca. Od strony merytorycznej zostanie oceniony w październiku. Mam nadzieję, że uda nam się te środki pozyskać, bo cel jest istotny ze względu na jakość życia naszych mieszkańców.

One Thought to “Zniknie góra śmieci z Kamiennej w Policach? Powiat wnioskuje o 15 milionów na ich uprzątnięcie”

  1. Anonim

    Ciekawe kiedy zniknie góra z Piotra i Pawła

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.