ZUS znów otwarty dla klientów. Ale skrzynki na dokumenty zostają

oddział ZUS w Szczecinie

Od 4 maja ZUS przywraca obsługę klientów w swoich placówkach. Ale pozostaną w nich skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski lub pisma.

– ZUS podjął decyzję, aby ponownie otworzyć sale obsługi klientów – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Wiemy jak bardzo jest to ważne dla osób, które szukają wszelkich informacji np. na temat rent i emerytur lub o tym, w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Otwarcie naszych sal odbędzie się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W poniedziałki placówki będą dostępne od godz. 8:00 do godz. 18:00.

ZUS prosi, aby (ze względu na bezpieczeństwo) odwiedzać placówki tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Należy mieć środki ochrony osłaniające nos i usta.

Obsługa w placówkach ZUS będzie się odbywać przy zachowaniu odpowiedniego odstępu między osobami w kolejce (minimum 1,5 m). Do sal klienci będą wpuszczani pojedynczo.

Do stanowiska będzie można podejść tylko samemu. Wyjątki dotyczą osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.