Biblioteka w Policach przygotowuje się do otwarcia i ogłasza nowe zasady

biblioteka w starych Policach

Biblioteka w Policach otworzy się lada moment. Ale będzie działała inaczej niż przed epidemią. Bo są nowe wymogi sanitarne.

Policka biblioteka przygotowuje się do ponownego otwarcia swojego głównego budynku i filii. Potrzebna jest jeszcze opinia z sanepidu (placówka już o nią wystąpiła) i zgoda burmistrza na wznowienie obsługi czytelników.

Ale nie będzie tak, jak wcześniej. Obowiązują nowe zasady sanitarne. Nie będziemy sami wybierać książek z regałów. A te, które oddamy, trafią na 14 -dniową kwarantannę. Nie poczytamy też na miejscu prasy czy książek…

– Nie będzie wolnego dostępu do półek – przyznaje Wioletta Kołodziejczyk, dyrektor Biblioteki im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach. – Książki poda pracownik. Te zwrócone przez czytelników będą trafiały na 14-dniową kwarantannę, co oznacza, że może być ograniczony wybór pozycji – pracownik będzie mógł wybierać tylko z tych dostępnych aktualnie na półkach.

W bibliotekach nie będą (przynajmniej na razie) dostępne czytelnie, kąciki dla dzieci, stanowiska komputerowe…

Więcej o nowych zasadach korzystania z wypożyczalni można przeczytać na stronie internetowej biblioteki. W tym miejscu zostanie też zamieszczona informacja o terminie otwarcia placówek.

Cały czas można korzystać z dostępu do książek elektronicznych. Kody udostępniane są czytelnikom (tym już zapisanych do biblioteki) telefonicznie. O tym także biblioteka informuje na swojej stronie internetowej.

– Ta forma dostępu do lektur cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – przyznaje dyrektor biblioteki. – Będziemy musieli zamówić kolejną pulę dostępów wcześniej, niż planowaliśmy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.